Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка — одна з найдавніших українських громадських організацій культурно-освітянського спрямування. Була заснована в далекому 1868 році у Львові.

Вже на початку ХХ століття поширила свою діяльність на всю територію України, Дон, Кубань і навіть Зелений Клин на Далекому Сході Росії. Пережила радянську заборону, але не зникла в забуття, щоб, наче фенікс, відродитись через 120 років спочатку в Києві, а потім і по всій Україні. Світловодськ не залишився осторонь руху розвитку й підтримки української мови й уже в 1993 році відбулися установчі збори громадської організації, яка пізніше переросла в міське об’єднання «Просвіта». І вже через 20 років існування світловодські просвітяни, отримавши натхнення від двох поважних дат - 145-річчя Всеукраїнське товариства «Просвіта» та 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, чиє ім’я носить товариство, розпочали нову сторінку просвітницької діяльності.

Впродовж останніх трьох років було сформано й запроваджено в громадське життя світловодців певні просвітянські традиції, серед яких є і конкурси читців поезій найвидатніших українських поетів, які, як правило, є ювілярами, і земляків. У 2015 році увага юних декламаторів була прикута до творчості К. Оверченка, Т. Шевченка, М. Рильського, Л. Костенко та власних авторських. У 2015 році конкурси читців вийшли на міськ-районний рівень. Це й щорічні поїздки на дві важливі події регіональної локалізації, але Всеукраїнського рівня – фестиваль «Вересневі самоцвіти» (під Кіровоградом на хуторі Надії) та пам’ять героїв Холодноярської республіки (Черкащина). Конкурси дитячих малюнків, зокрема до Дня дитячої книги.

Але найбільше досягнення – це бажання юних світловодців брати участь у просвітянських заходах і очікування наступних уже в 2016 році. У прийдешньому році випадають ювілеї трьох титанів української поезії – Павла Тичини, Лесі Українки та Івана Франка. Приємними трьома крапками в діяльності світловодських просвітян у 2015 році стала презентація збірки власних поезій учнів 10-ї школи, які були найбільш активними впродовж року. Збірка носить символічну назву «Ми не хочемо війни!», що особливо прикметно, бо двоє героїв, загиблих у АТО, були учнями саме цієї школи – Андрій Ільїн і Олег Хомчук. До презентації збірки, як і до багатьох заходів «Просвіти», долучились центральна міська бібліотека, мережі магазинів «Маркет-Опт» і «Рагу», рекламне агенство «ЦветОК». Сподіваємось на плідну співпрацю й у 2016 році. Попри те, що «Просвіта» є організацією більш проукраїнською, просвітян вразив українсько-російський вірш Анни Панової «Один народ ми».

Будь ласка, додайте до фрази "До презентації збірки, як і до багатьох заходів «Просвіти», долучились центральна міська бібліотека, мережі магазинів «Маркет-Опт» і «Рагу», рекламне агенство «ЦветОК»" інтернет-видання "Світловодськ".

   

Голова СМО ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка Сергій Гайдук