З нудьгою можна боротись по-різному. Одні, такі як Ольга Смірнова з Кременчука, поринають у громадське життя, створюючи нові й цікаві проекти, одним із яких і став «Літературний рух до дій – RDD», метою якого є пробудження зокрема літературного життя Кременчука.

Інші, такі як Павло Жидков із Комсомольська, просто люблять вірші Лермонтова і пишуть вірші й не проти поділитись своїм досвідом із іншими через літературну школу й теорію віршування, особливо цінним видається його власний рецепт вироблення імунітету й до критики, й до похвали.

Отже, після низки заходів у Кременчуці даний проект захопив у поле своєї діяльності Комсомольськ і Світловодськ, куди його, згадані вище, координатори завітали 22 жовтня й провели в центральній міській бібліотеці своєрідний поетичний лекторій, у поєднанні з читанням власних поезій, учасниками заходу, серед яких були поети-початківці - учні 10-ї школи, які пильно стежили за релізами даного руху, батьки учнів і вчителі та голова Світловодського літоб’єднання «Літо» Л. Лаврик, бібліотекарі. Молоді поетеси є учасницями всіх поетичних заходів, проведених у 2015 році СМО ВУТ «Просвіта» імені Т. Шевченка.

На зустрічі було зроблено коротку характеристику сучасної ситуації в літературному житті Кременчука, Комсомольська, Світловодська й України в цілому. Особливу увагу присутніх привернули ознаки графомана:

1) «Мене хибно зрозуміли»;

2) «У мене більше 400 віршів»;

3) «Пишу – значить: поет»;

4) «Шедевр, бо написаний із натхненням»;

5) «Творчість – це відпочинок душі»;

6) «В інших теж бувають погані твори»;

7) «У мене не помилки – це ознаки стилю»;

8) «Мені заздрять»;

9) «Я – автор і моє слово останнє».


Загалом зустріч пройшла у вигляді задушевної розмови, підсумком якої стала презентації збірки віршів учнів тієї ж 10-ї школи, значний відсоток громадської лірики дещо занепокоїв кременчуцьких гостей, та Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ, зокрема проект «Мережа», яким передбачено всеукраїнські літературно-дискусійні просвітницькі платформи для участі з відомими українськими письменниками, до цієї літературної «мережі» увійшов і Кременчук, тому світловодців запрошено на всі можливі зустрічі з С. Жаданом, І. Карпою та іншими представниками новітньої української літератури.

Фразою «До нових зустрічей» закінчився цей поетичний захід.

Голова СМО ВУТ «Просвіта» імені Т. Шевченка С. Гайдук