9 вересня в місті Кременчуку відбулась подія – презентація літературного руху «Рухаймось разом» - RDD, метою якого є об'єднання та активізація інтелектуалів Кременчука через призму їхньої зацікавленості тенденціями сучасної української та світової літератури, а також формування незалежної та цілком автономної літературної спільноти міста й регіону, котра буде функціонувати у форматі саморегуляції і самоуправління.

Літрух покликаний об’єднати всіх – і творців текстів, і тих, хто їх любить читати, особливо заохочуючи і перших, і других можливістю зустрічатись із видатними поетами/прозаїками та критиками.

До активної участі в проекті заплановано було долучити мешканців чотирьох міст, а саме Кременчука, Комсомольська, Світловодська та Полтави, тому на презентації були представники й міста на березі Кременчуцького водосховища – Світловодська - Сергій Гайдук, голова міської організації «Просвіта» імені Тараса Шевченка, й ще одного міста на Дніпрі – Комсомольська – Жидков Павло, який є членом поетичного об’єднання поетів-комсомольців «Діалог» і творчого об’єднання поетів Кременчука «Творчий Кременчук», до всього він є відповідальним за Літературну школу, що буде діяти в рамках літруху RDD. Ініціатором і куратором Ruhu dlya diy виступила культурна діячка й журналістка Ольга Смірнова. Залучення небайдужих світловодців до участі в даному проекті є цілком логічним особливо після цілої низки заходів, мета яких мимоволі співпала з анонсованими в літрусі RDD, організованих і проведених у 2015 році міськими організаціями СМО ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка та літоб’єднанням «Літо»: конкурси читців поезій, презентації книг місцевих авторів.

Отже, сподіваючись на плідну співпрацю з кременчужанами, вже в другій половині жовтня в Світловодську відбудуться цікаві заходи задля зближення двох літературних потоків у один великий рух.
«Починаючи з грудня поточного року, планується приїзд до нашого міста таких авторів як Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Дмитро Лазуткін, Ірена Карпа, Катерина Бабкіна, Юрій Іздрик, Тарас Прохасько» - з анонсу кураторів проекту.

Будь-які питання завжди можна з’ясувати, зателефонувавши:
8-068-07-10-962, керівник проекту, журналіст та громадський діяч Ольга Смірнова.

Нас легко знайти: у ФБ - Літературний Ruh Dlya Diy (RDD);
Europian Club of Kremenchuk.
У ВК – vk.com/litruh_rdd; vk.com/prostir_idey
www.eu-klub.ucoz.ua
Фото Альони Глазкової
С. Гайдук, голова СМО ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка