Народившись на території сучасної Білорусі, здобувши вищу освіту в столиці сучасної Литви, він став одним із найвидатніших польських поетів (більше – польським пророком (wieszczem)). Це – Адам Міцкевич

Він пройшов усі етапи становлення патріота свого народу в Російській імперії – участь у студентському таємному товаристві, увязнення, заслання, еміграція і нарешті – смерть на чужині.

Наприкінці минулого 2018 року всі поляки й представники полонії (поляки за кордоном) відзначали 220 років від дня його народження, але Крилівське товариство поляків «Полонія» імені Сигізмунда ІІІ Вази в Світловодську приурочило вшанування цієї видатної особистості до 1-ї річниці свого існування. Таким чином, наприкінці січня вже 2019 року відбувся захід (impreza) – поетичний конкурс декламаторів віршів Адама Міцкевича в районному будинку культури за участі представників чотирьох шкіл міста (4, 5, 7, 10), Крилівської суботньо-недільної школи імені Сигізмунта ІІІ Вази та Школи театру Понятовських.

До журі входили директори цих шкіл – Гайдук Сергій і Понятовська Олена відповідно та директор представництва Вижшей школи господаркі в Бидгощі Докучаєв Олексій.

Поезії звучали трьома мовами: польською, українською (найбільше пасувало до кримських краєвидів) і, попри те, що Міцкевич боровся з Російською імперією, а Україна й сьогодні протистоїть російській агресії, російською. З огляду на це найкращими читцями в кожній рубриці були визнані такі юні таланти: Осадча Наталія (СЗШ № 7), Вовк Даря (СЗШ № 7) та Колесникова Вікторія з Грузин Маргаритою (ЗШ № 10). Окрім отриманих призів, нагородою для найкращих буде цьогорічна поїздка місцями іншого польського генія (вже музичного), чиє життя безпосередньо повязане з нашим краєм – Кароля Шимановського.

Сергій Гайдук, директор Крилівської суботньо-недільної школи імені Сигізмунта ІІІ Вази/ заступник голови Крилівського товариства поляків «Полонія» імені Сигізмунда ІІІ Вази в Світловодську