Боротьба з метастазами байдужості до власної історії відбулася цього разу в Недогарському ліцеї, що знаходиться в Недогарській ОТГ , центром якої є село Недогарки

 Свого часу, разом із Табурищем і Ревівкою (зараз у межах Світловодська) село входили до Власівської сотні Миргородського полку, а вже безпосередньо зі Світловодськом Недогарки поєднує Кременчуцьке водосховище, водами якого затоплено не лише Новогеоргіївськ (попередник Світловодська), а й кілька десятків сіл на Полтавщині (зокрема Букачівка, Поморани, Кулішівка тощо), серед яких і самі Недогарки (не затоплена частина Максимівки – теж у складі Недогарської ОТГ).

 

Від Світловодська був присутній на заході Гайдук Сергій, голова ГО «Спадкоємці Крилівщини і Новогеогіївщини». Головна тематзаходу - «Збереження культурної та історичної пам̓яті затоплених територій», що є дуже важливо для майбутнього молоді. Було представлено діяльність пошукової групи та здійснено дебати з теми «Потрібне чи шкідливе Кременчуцьке водосховище?». Активність молоді тим більше важлива саме в Кременчуцькому районі, де перед проблемою переселення поставлено кілька населених пунктів через будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату в 30 км. від Кременчука фінансовою групою нардепа Костянтина Жеваго, як повідомляє газета «Телеграф».

Гайдук Сергій, голова ГО «Спадкоємці Крилівщини і Новогеогіївщини»

P. S. Присутніх дуже вразила легенда про місцевого пророка Самуся, який, ходячи по селах Правобережжя, в своєрідний спосіб пророкував створення Кременчуцького водосховища: в Ревівці він малював палицею Дніпро, тоді купував глечики й робив із них гатку(дамб), далі тією ж палицею розбивав ці горщики, чим показував її недовговічність, при цьому він казав: «Від гори до гори буде багато води, появляться коси, а потім по них будуть бігать кози, над ними будуть літати залізні птиці, а кінець світу настане, коли землю обплутає павутиння» (руйнування церков комуністами пророкував, випорожнюючись на порозі церкви в Новогеоргіївську).