Польський слід на території нашого краю відчутним є ще з 1616 року, коли польський король Сигізмунт ІІІ Ваза дав місту Крилову (єдиному місту в Центральній Україні, як показала історія) Магдебурзьке право.

400-річчя цієї події згуртувало близько півсотні мешканців Світловодського району і самого міста, що мають польське походження й вони об҆єдналися в Крилівське товариство поляків «Полонія» імені Сигізмунда ІІІ Вази, яке заодно стало й центром європейського діалогу в Світловодському районі, враховуючи його побратимські зв҆язки з Колобжезьким повітом (Польща).

 

 

Головою організації було обрано Марину Павлюк (Конельську). За рік діяльності налагоджено тісні зв̓язки з іншими полонійними товариствами в Україні (найперше Кропивницьким імені Кароля Шимановського), започатковано суботню школу (вул. Героїв України, 96), розпочато будівництво католицького костелу (вул. Б. Хмельницького) та засновано газету «Kryłowskie słowo».

 

З нагоди Дня Незалежності Польщі (Narodowe Święto Niepodległości) світловодськими поляками при сприянні керівних органів освіти міста і району, центральної міської бібліотеки та Кременчуцької філії Wyższej Szkoły Gospodarki (Економічного університету) з Бидгощі було проведено міськрайонний конкурс дитячих малюнків «Україна-країна Європейська». Участь у конкурсі взяло близько півсотні дітей, а компетентне журі визначило таких переможців: Гарасько Назарій (Миронівка) – І місце, Ільченко Юлія (Озера) – ІІ місце, Хлівна Маргарита (Світловодськ) – ІІІ місце.

Нагородження переможців і учасників відбулося завдяки підтримці народного депутата Олеся Довгого.

Сергій Гайдук, заступник голови Крилівського товариства поляків «Полонія» імені Сигізмунда ІІІ Вази