Сергiй Гайдук

Громадське життя - це не завжди причетність до якоїсь громадської організації,  а активна участь у вирішенні певних (конкретних) проблем громади за принципом GreenPeace: думай глобально -  вирішуй локально!

Шевченківські дні в 2020 році реалізовані 10 березня Світловодським об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка спільно з централізованою бібліотечною системою та міськими закладами освіти було реалізовано дещо в новому форматі 

Народившись на території сучасної Білорусі, здобувши вищу освіту в столиці сучасної Литви, він став одним із найвидатніших польських поетів (більше – польським пророком (wieszczem)). Це – Адам Міцкевич

«Майстер по освітленню» - саме так із подачі мешканців Світловодська охрестив себе «ще живий поет» Сергій Пантюк.

Боротьба з метастазами байдужості до власної історії відбулася цього разу в Недогарському ліцеї, що знаходиться в Недогарській ОТГ , центром якої є село Недогарки

Лише рік діяльності полонійної організації Крилівського об̓єднання поляків «Полонія» ім. Синізмунда ІІІ Вази , зареєстрованої наприкінці січня минулого року, показав зростання рівня зацікавленості серед світловодців як мовою, так і культурою польськими.

Польський слід на території нашого краю відчутним є ще з 1616 року, коли польський король Сигізмунт ІІІ Ваза дав місту Крилову (єдиному місту в Центральній Україні, як показала історія) Магдебурзьке право.

Новий рік наближається швидкими темпами, особливо це відчутно в КПЦ “Дніпро Світ”. Першим кроком стало святкування в грудні Андріївських вечорниць. Наступним святом стало католицьке Різдво (Boże narodzenie), до якого долучились представники польської громади Світловодщини.

Андріївські вечорниці в ХХІ столітті – це не просто реально, це ще й цікаво й захоплююче! А якщо це дійство відбувається в культурно-просвітницькому центрі “Дніпро Світ” на фоні автентичного українського одягу та народних інструментів, то ефект набагато більший!


14 жовтня відзначається Покрови Пресвятої Богородиці, яке було дуже шановане серед козаків і вважається днем виникнення козацтва в Україні, як продовження цієї традиції шукали захисту в Богородиці й захисники України ХХ століття – воїни УПА й день села Нагірного Світловодського району.


Учні 7-Б класу спеціалізованої школи № 7 після отримання школою ткацького верстату вирішили спеціалізуватись на українському побуті 100-річної давности й завітали до культурно-просвітницького центру Світловодщини «Дніпро Світ».

12 вересня стартув мистецький проект у культурно-просвітницькому центрі Світловодщини “Дніпро Світ” – “ДНІ PRO SWEET”. Головним завданням цього проекту є надання можливості дітям особисто доторкнутись до мистецтва, безпосередньо познайомившись із митцями (майстрами й художниками).