Декомунізацію треба починати в головах. В свідомість українців репресіями, голодомором, колективізацією, забороною переміщення селян за межі свого населеного пункту, однотипністю одягу та необхідністю постійно добувати дефіцит, виживлявся інстинкт раба.

Тих, кому він не приживлявся, було знищено або заслано в табори ГУЛАГу: інтелігенція, промисловці, науковці, господарі на землі... Решті, хто лишився, щоб далі вижити, треба було працювати, славити та не перечити погоничам. А ще, забути і ніколи не згадувати про те, що колись ти був вільним.

Найгіршим та найбільш ганебним в історії людства знущанням, є спотворення свідомості, бо та хвороба інфекційна, передається генетично та виводиться через покоління. От і сьогодні, вони кричать, репетують, захищаючи свого "мамону" та його творіння: "Нам при союзе харашо било"... Вам, можливо, та чому за часів того "харашо" ви нічого крім відомчого житла, так і не нажили, за 40 - 50 років, сумлінної праці, де залишки того "харашо". Мій дід пропрацювавши все життя сільським вчителем, а бабця ланковою заробили шість стільців, крісло, три ліжка, телевізор та пару килимків. І так у більшості...(Дід ще ветераном та інвалідом ВВВ був). "Сьогодні все погано", а що ви особисто зробили, щоб стало краще??? Одна жіночка каже: "Раніше нас на суботники скликали", кажу: "А хто зараз, без склику, заважає то робити?", мовчить... Отже, ми, суспільство, однією частиною, дуже глибоко сидимо у тій "рабській клітці" і далі просимо: "Дай", "Зроби", "Виріши", "Накажи мені", з готовністю низького старту вихваляти того хто то виконає. Хтось вже вискочив і бачить, що навкруги не так як у "клітці" і не так, як з "клітки", можливо, навіть гірше, та "НЕ ТАК".Тепер, тим хто вискочив і бачить усе навкруги, треба розповісти, довести, тому хто ще там сидить, як насправді є...

І ще, багато хвилюються, що доведеться сплатити певну суму грошей за те, щоб назвати свою вулицю на честь того, хто за них поклав ЖИТТЯ!!!

Микола Середенко