Напередодні Дня Незалежності України в Світловодській міській дитячій бібліотеці відбулося засідання Клубу суспільного діалогу. Для обговорення обрали питання «Що є Незалежність України для її громадян».

У засідання взяли участь координатор та ініціатор створення Клубу Олександр Возний, та активні члени Надія Мальцева, Світлана Шумська, Ірина Скопенко, Діана Міщенко, Олег Рудніцький, Олександр Забіяка, Оксана Гуцол, Станіслав Руденко, а, також, видатні світловодці, які вперше підняли український прапор біля адмінбудинку в 1990 році Юрій Сергеєв, Микола Євтєєв та Єлизавета Неводнича.

Координатор Клубу суспільного діалогу Олександр Возний розпочав засідання. Своєю промовою він задав тон обговорення. В режимі діалогу продовжувалося засідання. Кожен із присутніх зміг поділитися своїми судженнями, споминами, висновками. Так, як переважна більшість учасників Круглого столу була молодь, Юрій Сергєєв та Микола Євтєєв поділилися спогадами про події того часу, про боротьбу, яку вони вели з комуністичною ідеологією. Вони були вперше, на Кіровоградщині, 16-го вересня 1990 року подолали супротив міської компартійної номенклатури та підняли синьо-жовтий стяг на щоглі біля адмінбудику.

Цікаві судження про Незалежність висловили і представники сучасної молоді. Підводячи підсумки засідання Круглого столу, з упевненістю можна сказати, що із самого початку Україна розбудовувалася справжніми патріотами України. Вони тоді творили державу. На разі молодь України має таке ж бачення. Розвиток країни починається з розвитку кожного громадянина. Отже Незалежність це прояв самостійності та патріотизму. Україна починається з себе.

Юлія Абрамкіна