В Клубі суспільного діалогу відбулося обговорення проблеми впровадження в нашому місті електронного уряду. Просуває його Олег Рудницький, член партії «Воля».

Саме електронний уряд був фішкою передвиборчої кампанії депутатів від «Волі». Але це ідея не тільки їх. Електронний уряд існує в багатьох розвинутих країнах світу, то можливо й нам потрібно його впроваджувати? Саме тому я, як депутат міської ради, прийняв участь у обговоренні питання.

Модератор і ініціатор створення Клубу суспільного діалогу Олександр Возний надав слово Рудницькому. Не буду передавати усю промову. Спробую вичленити головне. Електронний уряд – це інструмент запобігання корупції. Він дозволяє зробити прозорим міський бюджет та приймати участь громадянам у його розподілі. Основою уряду є комп’ютерна програма. Польське місто готове надати таку програму нам. Впровадження уряду справа не з дешевих. Рудницький уже підписав угоду з міським головою Котенком про запровадження електронного уряду. Новий міський голова Валентин Козярчук теж готовий до цього.

У обговоренні питання активну участь прийняли громадські активісти та депутати міської ради. Розгорілася дискусія. Обговорювали сумісність польської програми з українськими урядовими, прозорість влади, гарантії, що влада не обдурить та буде впроваджувати програму.

Зокрема мене цікавило питання щодо того, чи є у автора конкретна програма впровадження електронного уряду, яка б передбачала певні етапи та результат. Як я зрозумів, такої програми не існує.
Моя думка з цього приводу наступна. Я обома руками «ЗА», але має бути конкретна програма. Із прописаними завданнями, етапами впровадження, відповідальними та необхідним фінансуванням. Бажано ще й визначитися з джерелами фінансування, але це вже можна й разом. Саме такий підхід я і озвучив.

Якщо я в своєму розумінні вирішення питання не правий, то готовий дискутувати. Прошу.

Вадим Степанець

{jcomments on}