Цієї п’ятниці в Клубі суспільного діалогу знову говорили про реформу, а саме, про створення об’єднання громад. Питання вкрай актуальне тому, що 14 липня обласна рада має прийняти з цього приводу відповідний план. Нажаль, про реформу говорили громадські активісти. Міська влада цього разу не прийшла.

Питання об’єднання в територіальні громади актуальне та складне. Сам процес та майбутнє життя громади викликає багато питань. Відповіді на них поки що або відсутні, або незрозумілі. Втім, існує закон та план реформування…
Особливо активними в обговоренні були Андрій Кукса, Михайло Бурьянський, Михайло Калюжний, Надія Мальцева, Світлана Калугіна, Олександр Возний.

  
Присутні висловили думку про те, що міська влада практично саботує це питання. Ми нічого не знаємо про те, що планує мер та його команда з цього приводу. Депутат міської ради Михайло Бурьянський це підтвердив. Він зазначив, що депутати міськради приступали до розгляду цього питання.

  
В той же час, адміністрація РДА та районна рада проявляє активність у роз’ясненні актуальності питання об’єднання. Район уже має певний план створення громад. Місця для Світловодська в цьому плані немає. Це є результатом того, що за весь час існування міста Світловодська та Світловодського району стосунки міської районної влади були прохолодні, а спільні проекти майже відсутні.

Члени клубу прийшли до думки, що потрібно налагоджувати комунікацію з жителями сіл. Це дасть можливість зрушити з міста необхідний процес реформ. Створення спроможної громади в місті та районі неможливе без спільних дій.

Вадим Степанець