У п’ятницю відбулося чергове засідання Клубу суспільного діалогу. Обговорювали тему «Ідеальний виконком, або принципи вдалого управління».

На засідання завітали не тільки члени клубу, до речі, вхід вільний, але й гості. Це представник Інституту демократії імені Пилипа Орлика Магдалена Братко та гість з Польщі – Пшемислав Фенрих, заступник директора Фундації розвитку місцевої демократії.

  

Після невеликого теоретичного вступу, який зробили Олександр Возний та Олена Маковій, учасники розбилися на чотири групи та продовжили роботу. Оговорення були активними навіть під час перерви. Особливо цікаво було слухати пана Фенриха. Польща уже успішно пройшла період реформ, в які зараз вступає Україна.

  

Зауважу, що поняття «виконком», с приводу якого дискутували учасники, охоплювало «не колективний орган, який засідає раз на тиждень та приймає рішення, а усю систему місцевих органів влади».

  
Після роботи в групах, учасники погодилися, що ідеальний виконком має взяти на озброєння шість принципів:
- прозорості,
- передбачуваності,
- звітності,
- фаховості,
- нетерпимості до корупції,
- залучення громадян.

Пшемислав Фенрих розповів учасникам засідання про перебіг польсько-українського проекту «Клуби громадського діалогу.

  

  

Громадське сприяння реформі самоврядування в Україні», про проблеми, які обговорюють в учасник клубів інших міст та сіл.

Наступне засідання клубу відбудеться з два тижні. На обговорення буде винесене питання ефективної взаємодії влади та громадськості.

Вадим Степанець